19.07.2015 – zakończenie roku pastoralnego na Aluche i urodziny ks. Kapelana. Podczas niedzielnej mszy św. podziękowaliśmy dobremu Bogu za kończący się dla naszej Wspólnoty Kapelanii Polskiej na Aluche rok pastoralny 2014/2015 oraz modliliśmy się za Kapelana z okazji kolejnych urodzin. Po mszy spotkaliśmy się w salonie na kawie i ciastku z Nowego Sącza. Wszystkim za WSZELKIE DOBRO – szczere i serdeczne Bóg zapłać!


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

10-13.07.2015 – spotkanie Misjonarzy Werbistów w Pieniężnie /Polska/. Na Warmi, w Misyjnym Seminarium Duchownym, odbyło się coroczne spotkanie misjonarzy i misjonarek ze Zgromadzeń św. Arnolda Janssena, przebywających na urlopie w Polsce. Udział wzięło ponad 120 kaplanów, sióstr i braci zakonnych z 35 krajów. Między innymi tegoroczni Srebrni Jubilaci Kapłaństwa – o. Mirosław Baran /nasz Kapelan/ i o. Damian Cichy /głosił u nas rekolekcje/.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

02.07.2015 – spotkanie naszych Sióstr katechetek w El Espinar. Siostry Hijas del Amor Misericordioso, do których należą nasze katechetki: Beata, Ania, Lucyna i ; wraz ze swoją wspólnotą, przeżyły w domu Misjonarzy Werbistówswój dzień skupienia a zarazem wspólnej rekreacji. Radości nie było końca.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

28.06.2015 – zakończenie roku pastoralnego 2014/2015 na Pacifico y Jubileusz 25–lecia Kapłaństwa. W ostatnią niedzielę czerwca, podczas uroczystej mszy św. zakończyliśmy rok pastoralny w Centrum Pacifico. Była to też okazja do dziękczynienia za dar kapłaństwa o. Kapelana oraz wszelkie dobro otrzymane podczas tego roku. Następna msza św. na Pacifico dopiero w pierwszą niedzielę września. Wszystkim za WSZYSTKO – Bóg zapłać!


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

21.06.2015 Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa naszego kapelana o. Mirosława Barana SVD. Wspólnota na Aluche zgromadziła się na mszy św. a następnie na tradycyjnej lampce szampana w salonie parafialnym. Było to też - w pewnym sensie – zamknięcie roku pastoralnego 2014-2015 na Aluche.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

14.06.2015 – Parafialne święto na Aluche. Wraz ze wszystkimi wspólnotami i narodowościami / Hiszpanie, Polacy, Ekwadorczycy, Peruwiańczycy, etc./ naszej parafii Santo Domingo de Guzman, świętowaliśmy zakończenie roku pastoralnego 2014/2015. Po uroczyście celebrowanej mszy św., świętowaliśmy śpiewając i tańcząc na wspólnym pikniku. Wielką atrakcją były występy zespołu ludowego Stowarzyszenia Polsko-Hiszpańskiego KRAKUS z Mostolesu, oraz dzieci I roku przygotowania do Komunii św.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

04.06.2015 Corpus Christi – Boże Ciało. Niektórzy z naszych parafian w tym dniu udali się do Toledo, gdzie uczestniczyli w najpiękniejszej i jedynej tego dnia w Hiszpanii, procesji Bożego Ciała.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

31.05.2015 Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Bierzmowana w ubiegłą niedzielę młodzież, wobec wspólnoty Kościoła złożyła uroczyste wyznanie Wiary-Credo i przyjęła Krzyż Bierzmowanego. Po mszy spotkaliśmy się jeszcze raz aby sobie nawzajem podziękować.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

30.05-04.06 Camino de Santiago. Grupa naszych odważnych parafianek ruszyła na pielgrzymkę Camino de Santiago. Dzielnie sobie radzą, w ciszy przeżywając te wyjątkowe rekolekcje dotarły do Santiago de Compostela w czwartek – 04.06.2015. Gratulujemy i dziękujemy za modlitwę.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

24.05.2015 – Rocznica I –wszej Komunii świętej. Podczas porannej mszy św. modliliśmy się szczególnie za dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Jezusa Eucharystycznego do swojego serca. Po mszy 17 rozradowanych dzieci (14 dziewczynek i 3 chłopców) spotkało się razem, aby wspólnie świętować.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

23-24.05.2015 – Zesłanie Ducha Świętego. Młodzież naszej wspólnoty Kapelanii Polskiej w Madrycie, po dwuletnim przygotowaniu otrzymała z rąk Wikariusza Biskupiego Don Jorge Cristobal Avila Mejia sakrament bierzmowania – „pełnię mocy Ducha Świętego”. Towarzyszyli jej rodzice, rodzina i oczywiście katecheci i animatorzy.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

16-17.05.2015 Pielgrzymka do Lourdes. Już tradycyjnie w długi weekend maja udaliśmy się do sanktuarium maryjnego w Lourdes /Francja/ na pielgrzymkę. Opiekunem duchowym pielgrzymów był ks. Tomasz Grala, student filozofii na Uniwersytecie San Damaso w Madrycie. Pielgrzymi uczestniczyli też w święcie 57 Międzynarodowej Pielgrzymki Wojskowej, która odbyła się w ten weekend w Lourdes.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

15.05.2015 San Isidro Labrador. W tym dniu w Madrycie, na tzw. pradera de San. Isidro – „łąka św. Izydora Oracza”; zgromadziły się tłumy ludzi, by wspólnie modlić się za „rolników i robotników”, ale też bawić i świętować. Jedliśmy też tradycyjne ciastka: „listas, tontas y borrachas”.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

10.05.2015 Srebrny Jubileusz – 25 lecie Święceń Kapłańskich o. Mirosława. Podczas dzisiejszych mszy św. modliliśmy się w intencji naszego księdza Kapelana, z racji zbliżającego się Srebrnego Jubileuszu Święceń Kapłańskich /12.05.1990r/.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

03.05.2015 NMP Królowej Polski. Dzisiaj podczas mszy św. uroczyście modliliśmy się za naszą Ojczyznę oraz Rodaków mieszkających na emigracji. Był to też dzień 224 rocznicy Konstytucji 3-go Maja, drugiej konstytucji w świecie.  Natomiast 2 maja był obchodzony Dzień Polonii i Polaków za Granicą.


25.04.2015 Pielgrzymka do Avila – św. Teresa Wielka. Wraz z parafią Sto. Domingo de Guzman, w roku 500 rocznicy narodzin św. Teresy, odwiedziliśmy Avila: miasto, klasztory i miejsca związane z życiem i działalnością tej wielkiej karmelitanki. „Nada te turbe… sólo Dios basta” – „Bóg sam wystarczy”.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

12.04.2015 Niedziela Bożego Miłosierdzia. W sobotę 11 kwietnia, w wigilię święta Bożego Miłosierdzia, papież Franciszek bullą „Misericordiae vultus” ogłosił Rok Miłosierdzia. Rozpocznie się on 8 grudnia 2015 r. i zakończy 20 listopada 2016 roku.


11-12.04.2015 Pielgrzymka do Fatimy. Wraz z Kapelanią Polską z Getafe udaliśmy się na pielgrzymkę do Pani Fatimskiej do Portugalii. Pielgrzymom towarzyszył ks. Andrzej – Kapelan Kapelanii Polskiej w diecezji Getafe.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

02-05.04.2015 Triduum i Wielkanoc. W Wielki Czwartek wspólnie celebrowaliśmy święto ustanowienia Eucharystii w naszej wspólnocie na Pacifico, zaś w Wielki Piątek spotkaliśmy się na liturgii Męki Pańskiej i Adoracji Krzyża we wspólnocie na Aluche. Tradycyjnie w Wielką Sobotę poświęciliśmy pokarmy: jaja, sól, chleb, wędliny i wielkanocne babki. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, o godzinie 8.00 celebrowaliśmy naszą polską REZUREKCJĘ. Był nas cały kościół na Pacifico. Wszystkim życzymy RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

29.03.2015 Niedziela Palmowa. Poświęceniem palm i mszą św. rozpoczęliśmy uroczyście Wielki Tydzień.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

27-31.03.2015 Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku nasze rekolekcje prowadził ks. mgr Tomasz Grala z diecezji łomżyńskiej, obecnie studiujący filozofię na Uniwersytecie San Damaso w Madrycie.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

22.03.2015 V niedziela Wielkiego Postu. Niedziela podczas której zebraliśmy naszą JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ. Pieniądze zostały przekazana na Caritas naszej parafii na Aluche i Pacifico. Bóg zapłać za Wielką Solidarność!


19.03.2015 św. Józefa. W tym dniu modliliśmy się za wszystkich ojców rodzin, którym patronuje św. Józef. Jest to też Dzień Ojca w Hiszpanii.


20.02.2015 Droga Krzyżowa. To jedno z nabożeństw, które w piątki Wielkiego Postu celebrujemy we wspólnocie. A w niedziele śpiewamy Gorzkie Żale.


18.02.2015 Środa Popielcowa. Rozpoczęliśmy Wielki Post, posypując nasze głowy popiołem na znak pokuty i umartwienia.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

08.02.2015 – V niedziela zwykła. Na zakończenie mszy św. poświęciliśmy chleb i sól, na pamiątkę św. Agaty /05.02/.


02.02.2015 Święto Ofiarowania Pańskiego i Międzynarodowy Dzień Życia Konsekrowanego. Wraz z naszym arcybiskupem Carlos Osoro Sierra, w katedrze celebrowaliśmy dziękczynną Eucharystię za dar życia zakonnego.


01.02.2015 – w IV niedzielę zwykłą, na pamiątkę ofiarowania Jezusa w świątyni, podczas mszy św. poświęciliśmy świece tzw. gromnice. Według tradycji, świeca poświęcona w święto Matki Bożej Gromnicznej miała chronić dom, obejście od burzy, gradu i innych kataklizmów. A na zakończenie mszy św. otrzymaliśmy specjalne błogosławieństwo św. Błażeja biskupa (wspomnienie 03.02.), które ma nas chronić od chorób gardła.


18.01.2015 – 101 Jornada Mundial de oración por los Emigrantes y Refugiados. Uczestniczyliśmy we wspólnej mszy św. w intencji Migrantów i Uchodźców, odprawianej pod przewodnictwem abpa Madrytu – Carlosa Osoro Sierra, w parafii Ntra. Sra. de Buen Suceso. Po mszy św. spotkaliśmy się z arcybiskupem oraz wiernymi z kapelanii: filipińskiej, rumuńskiej, ukraińskiej, afrykańskiej oraz chińskiej.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

16-17.01.2015 – skupienie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W Los Molinos, niedaleko Guadarrama, młodzież naszej Kapelanii oraz z parafii Sto. Domingo de Guzman /Aluche/ uczestniczyła w dwudniowych rekolekcjach. Przygotowali je ks. David, nasi katecheci i animatorzy. Jako, że w sobotę rano spadł śnieg – radości nie było końca.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

11.01.2015 – niedziela Chrztu Pańskiego. Wraz z całą wspólnotą, szczególnie z dziećmi przygotowującymi się do I-wszej Komunii św. odnowiliśmy podczas mszy św. nasze przyrzeczenia chrzcielne i uroczyście wyznaliśmy naszą wiarę.


 

06.01.2015 – uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli. W tym dniu poświęciliśmy kredę, kadzidło i wodę oraz świętowaliśmy w naszych wspólnotach polską kolędę: nasze wspólne łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Modliliśmy się też o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. A do domów zabraliśmy kredę dla oznaczenia naszych drzwi: C+M+B=2015.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

04.01.2015 – Niedziela po Bożym Narodzeniu. Jak co roku w okresie świątecznym, w kościele na Pacifico, odbył się koncert kolęd. Mieliśmy okazję usłyszeć polskie kolędy i hiszpańskie villancicos. Śpiewali dla nas: Urszula Bardłowska – sopran, akompaniament na pianinie Eugenia Gabrieluk oraz chór hiszpański Rocieros del „Quema” z Getafe. Wspaniały śpiew i barwne widowisko było ucztą dla duszy.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

01.01.2015 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Po nocnych zabawach sylwestrowych przywitaliśmy Nowy 2015 Rok. Na Pacifico, w kościele Nuestra Seńora de la Paz, podczas popołudniowej mszy św. modliliśmy się o pokój na świecie oraz Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla wszystkich ludzi dobrej.


 

24-25-28.12.2014 – święta Bożego Narodzenia. Nasze wspólne pasterki, śpiewanie kolęd i radosne świętowanie w rodzinie przy stole. 28 grudnia w niedzielę Świętej Rodziny, w katedrze uczestniczyliśmy we mszy św. w intencji rodzin, którą odprawiał ks. abp Madrytu, don Carlos Osoro Sierra.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

19-23.12.2014 – rozpoczynamy adwentowe rekolekcje. Głosi je o. Józef Trzebuniak SVD – doktorant patrologii z Polski. Tematem przewodnim była „Rodzina i miłość w nauczaniu Jana Pawła II”. W swoich kazaniach przypomniał aktualną i nie zmienioną naukę Kościoła o sakramentach małżeństwa i pokuty.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

07.12.2014 – święto świętego Mikołaja. Po mszy św. dla wszystkich dzieci naszej parafii na Sto. Domingo de Guzman /polskich, hiszpańskich, peruwiańskich, ekwadorskich, etc/, przygotowaliśmy wspólne świętowanie. Były piosenki, inscenizacja o św. Mikołaju i oczekiwanie…. Była dobra kawa i polskie pierniki. Przybył tez Mikołaj, pomimo kryzysu i braku śniegu przyniósł wszystkim słodki upominek. Dzieci stwierdziły, że Mikołaj jest jakby „trochę za chudy…”. Wszyscy jednak wspaniale się bawili.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

30.11.2014 – rozpoczynamy adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Wraz ze wspólnotą poświęciliśmy adwentowy wieniec i zapaliliśmy pierwszą świecę.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

22.11.2014 – skupienie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Wraz z naszymi hiszpańskimi rówieśnikami byliśmy na dniu skupienia u Małych Sióstr Baranka – Hermanitas del Cordero.


16.11.2014 – nasze świętowanie 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - 11 listopada 1918 roku. Na Pacifico była wspólna msza św. i modlitwa za Ojczyznę. A następnie wspaniały koncert: premiera w Madrycie „Mszy świętego Jana Pawła II”, dzieło skomponowane przez Geraldo Spiznera w 2004 roku. Gościliśmy wielkich artystów: Grażyna Zielińska – sopran, Błażej Kociuba – skrzypce, Wojciech Żdżarski – organy.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

01-02.11.2014 – Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Podczas mszy św. modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Wielu z nas nawiedziło cmentarze. Czas refleksji nad życiem doczesnym i życiem wiecznym… Wieczny odpoczynek….


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

18-19.10.2014 – nasza pielgrzymka do Fatimy. Wyruszyliśmy razem, aby jak co roku, dziękować i prosić Maryję, naszą Panią Fatimską o szczególną opiekę i wstawiennictwo. Pomimo początkowego deszczu pogoda, humor, wspaniała modlitwa i atmosfera towarzyszyły nam przez cały czas. Wróciliśmy wymodleni, umocnieni i co daj Panie Boże – lepsi, nawróceni.


12.10.2014 – dzieci I-wszo komunijne, wraz z rówieśnikami z parafii przedstawiły wspólnie życiorysy świętych misjonarzy. Nam przypadło opowiedzenie o św. Janie Pawle II i bł. Matce Teresie z Kalkuty. Wspólna modlitwa i zabawa były okazją do wzajemnego poznania się i integracji.


12.10.2014 – oficjalne, uroczyste rozpoczęcie roku duszpasterskiego 2014/2015. Podczas mszy św. rozpoczęliśmy nowy rok pastoralny wraz z Całą Wspólnotą parafii Sto. Domingo de Guzman. Kazanie wygłosił w tym dniu ks. Miguel Ruiz Zarate, nasz proboszcz. Przedstawił też program pracy na nadchodzący rok. Po mszach św. był wspólny obiad „a la canasta”.


28.09.2014 – rozpoczęcie katechezy dzieci przygotowujących się do I-wszej Komunii św. W tym roku dzieciom, których jest 48, w poznawaniu Jezusa, prawd wiary i przykazań Bożych towarzyszą 4 siostry Polki, należące do Stowarzyszenia sióstr Hijas de Amor Misericordioso: siostra Beata, Lucyna, Ania i Ines.


Zainstaluj Flash Player aby odtworzyć zdjęcia.


 

07.09.2014 - pierwsza polska msza św. po wakacjach w naszej Kapelanii. Wszystkich serdecznie witamy po wakacjach.

 

© 2006 Kapelania Polska w Madrycie - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
email: kp.madryt@kapelania.nazwa.pl            webmaster@kapelania.nazwa.pl